Слава Обуховицьких ткаль

2017-01-18

/Files/images/18012017572.jpg

Слава про обуховицьких ткаль ще в минулому столітті облетіла чи не весь світ. Їхні рушники й килими бачили й цінували навіть у далеких Америці і Японії. Шанували своїх майстринь і в Україні.

Ольга Кирилівна Бондарєва народилася 7 січня 1932 року в селі Обуховичі Іванківського району Київської області. Вона зростала серед розкішної природи Полісся. Прабаба, баба й мати кохалися в ткацтві. Полонило це й Олю.

Минали роки. Підростала Оля. Переймала майстерність ткалі. Але не відразу стала працювати за покликанням. Після закінчення школи 12 років трудилася в городній бригаді місцевого колгоспу.

У 1968 році вона дізналася, що Ганна Верес, уже знатна на той час ткаля, формує бригаду. І пішла до неї ученицею. Поступово, багато працюючи (майже кожна з майстринь мала два свої верстати - на роботі і вдома), з учениці "виросла" до завідуючої цехом. На цю посаду її призначило керівництво виробничо-художнього об'єднання ім. Т.Г. Шевченка тоді, коли Ганна Іванівна Верес перейшла працювати на роботу в Спілку художників України.

За 32 роки роботи в цеху всякого бувало. І труднощів, і проблем, і радісних хвилин, і цікавих трудових буднів, які запам'яталися Ользі Кирилівні на все життя.

ЇЇ працю відзначали багатьма держа­вними нагородами. Зокрема, орденом "Знак Пошани", медаллю "За доблесний труд", бронзовою і срібною медалями ВДНГ СРСР та різ­ними медалями ВДНГ УРСР. А ще - почесним званням "Заслужений майстер народної творчості Української РСР" у 1984 році.

З нагоди 85-річчя від дня народження Ольги Кирилівни Бондарєвої в Музеї ткацтва для учнів 5 – 6 класів Обуховицького НВО було проведено мистецьку годину, де діти прослухали розповідь про життєвий і творчий шлях ткалі, ознайомились з виробами, які знаходяться в музеї.

Олена Шумак,

завідуюча б/ф №1 Іванківської ЦБС

Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi