Нехай в віках живе крилате, благословенне слово Мати

2017-05-12

/Files/images/2017_rk/zaprudka/IMG_20170511_130600.jpg
" Мамі " А вітер віє, холод на душі Ти не сумуй, весна не за горами! І тепле сонце, знов променем своїм Обійме,як рідні,ніжні руки мами. Коли біда,чи горічь на душі Ми хочемо до неї пригорнутись. Сказати: Мамо живіть завжди!!! Без Вас життя,то вічна мука! Любіть,цінуйте матерів поки живі! Доки вона жива Ви найбагатші! Не любитиме Вас у Світі так, ніхто, Як рідна,мила,ненька - Мати! О.Приходько. 
 
Цими вихідними 14 травня- українці відзначатимуть день найдорожчої у житті людини – мами. Це найважливіші жінки для кожного з нас. 
 Ми з дітками не забули про таке важливе свято і в Запрудській бібліотеці зібралися на вечір-елегію: " Нехай в віках живе крилате благословенне слово Мати. " Діти читали вірши, а потім всі весело готували подарунки для матусь.А я тим часом поки діти малювали розповіла їм історію винекнення свята Матері. Так з чого все почалось? Тенденція святкувати День матері прийшла до нас із США. Саме там 8 травня 1914 року вперше офіційно, на рівні країни відзначили це свято В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати найрідніших мам. Отже, перший День матері святкували українці, та не в Україні. Але вже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редактор тижневика "Жіноча доля" Олена Кисилевська (напевно, тільки жінка може збагнути усю сутність материнства). Того ж року "Союз українок" посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їх патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні дійства, аби вшанувати найрідніших матусь. 
 З приходом радянської влади День матері заборонили. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна нарешті здобула незалежність, громадські організації, серед яких був той самий "Союз українок", повернули свято українцям. Чому мами удостоїлися такого особливого ставлення – очевидно. Але на державному рівні символізм свята набуває глобальніших обрисів. Держава, чи то народ, вбачає у матері берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій та звичаїв, які вона передає свооїм діткам. В їхніх руках продовження роду та виховання достойних членів суспільства. Бібліотекар с. Запрудка - Олена Приходько.

/Files/images/2017_rk/zaprudka/IMG_20170511_124055.jpg/Files/images/2017_rk/zaprudka/IMG_20170511_124114.jpg/Files/images/2017_rk/zaprudka/IMG_20170511_130656 (1).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 228

Коментарi