" Різдво колядує добром під вікном!"

2018-01-08

/Files/images/2017_rk/zaprudka/Uy4xWpzGtwI.jpg

Український народ здавна святкує Різдво. Це чудове свято, в якому з'єдналися християнські традиції з обрядовістю язичництва. Саме така єдність зробила свято справді народним,веселим, таким що запам'ятовується на довго. У мою свідомість воно увійшло зі святковою вечерею, до якої бабуся готувала обов'язково 12 страв; з колядками, коли я ходила разом з дівчатами та хлопцями до знайомих і нас там пригощали ласощами; з вечірнім,під місячним сяйвом катанням на санчатах зі снігових гірок.

Пізніше я дізналася,що святкова трапеза напередодні Різдва має назву Святвечір, а головною стравою є " багата-кутя ", яку хрещеники несли до своєї хрещеної Матері. А у ранці всі усією родиною йшли до церкви, щоб подякувати Богові за те, що послав на землю Боже Немовля - спасителя роду людського.

В своєму селі я разом з дітьми вже другий рік намагаємося відродити традиції свята, яке панує по всій Україні.

З головним різдвяним атрибутом, з яскравою зіркою, яка вважається світлою Віфлеємською Зіркою, що з'явилася на небі і сповістила про народження Христа. Діти заходили в кожну оселю куди їх запрошували виголошували величально-вітальну пісню та сповіщали радісну новину: " Пречиста Діва-Мати породила сина "Вони славили господарів,бажали їм здоров'я,щастя,щедрої долі, за що отримали чудові смачні частування та подарунки. Колядування для дітей відбулося весело не зважаючи,на не зимну погоду вони підняли людям святковий настрій.

Ми віримо в те, що односельцям сподобалося і нарешті вони сприйматимуть, що як у всіх селах району, на Різдво в Запрудці - діти колядують!

Олена Приходько, бібліотекар с. Запрудка

Кiлькiсть переглядiв: 88

Коментарi