ОДВІЧНИЙ БІЛЬ – АФГАНІСТАН

2018-02-15

/Files/images/2018_rk/jmvka/P2163728.JPG

15 лютого 1989 року останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Цей день завершив календар афганської війни, яка тривала майже 10 років.

Афганістан навчив юнаків цінувати дружбу, відданість, любов, зрозуміти і відчути ціну життя, яке обривалося в боях перед їхніми очима в самому розквіті.

Понад 15 тисяч мешканців Київської області взяли участь у бойових діях в Афганістані, 309 повернулись інвалідами, 124 «чорних тюльпани» привезли на Київщину тіла загиблих, троє зникли безвісти.

29 років минуло з того часу, а біль втрати лишила невиліковні рани у батьків, жінок, дітей.

У нашому селі біля школи встановлено пам’ятник воїну-інтернаціоналісту Олександру Івановичу Синиці, нашому земляку, який загинув від пострілу гранатомета по бойовій машині піхоти (БМП), якою він керував. Отримавши сильну контузію, по дорозі до шпиталю він помер.

За мужність і героїзм, проявлені в бою з ворогом, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 08.12.1988 року рядового Синицю Олександра Івановича нагороджено орденом Червоної Зірки. Посмертно.

Цієї засніженої зимової пори разом з дітьми-читачами ми виготовили в бібліотеці вінок вшанування з ялинових гілочок, жовто-блакитних стрічок, квітів та лози, який о 10.00 годині ранку 15 лютого разом з педагогічним колективом Жміївської ЗОШ І-ІІ ступенів, директором Інною Миколаївною Єщенко, педагогом-організатором Оленою Олександрівною Шевчук, учнями та мною, бібліотекарем, поклали до пам’ятника на території школи. Також там же було проведено годину пам’яті «Одвічний біль – Афганістан» та хвилину мовчання.

В цей день односельчани відвідують і місце поховання Жебрівського Сергія Івановича, воїна-інтернаціоналіста, який помер в рідному селі в травні 2006 року, пройшовши пекло Афганістану і отримавши там багато ран.

Кожного року ми згадуємо про подвиг односельчан, які служили там, а на теперішній час доля розкидала їх по всій Україні. Це: Юрій Антоненко, Віктор Жарко, Сергій Камінський, Олександр Кононученко, Олександр Лукач, Петро Оборський, Андрій Прокопець, Володимир Чернецький, Олександр Цесарук.

/Files/images/2018_rk/jmvka/P2163752.JPG

Ще один воїн-інтернаціоналіст, Олександр Миколайович Козленко, повернувшись додому після війни, одружився, знайшовши свою другу половинку Світлану Адольфівну, залишився жити в рідному селі біля батьків. Виростили двох синів Олександра та Ігоря.

В цей лютневий день діти-читачі, учасники гуртка «Умілі ручки», привітали воїна живими гвоздиками та виробом з вербових гілочок.

/Files/images/2018_rk/jmvka/P2163740.JPG З 15 лютого в бібліотеці с. Жміївка діє виставка “Згадай, Афганістан, синів полеглих України!».

Ліна ПРОКОПЧУК, бібліотекар с. Жміївка.

Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi