ПІЗНАВАЛЬНА ГОДИНА НА ПРИРОДІ

2018-05-31

В сільському парку біля клубу с. Жміївка за великим столом з лавками я провела природознавчу пізнавальну годину під назвою «Верба і калина – символ України» для учнів 2-4 класів місцевої школи та маленьких відвідувачів нашої сільської бібліотеки, яких супроводжувала на захід вчитель С.А. Козленко.

Розповідь моя була про символи нашої держави – калину і вербу, а також про багатство рослинного світу України, який своїм розмаїттям завжди надихав на творчість наших предків, адже про ці рослини в давнину складено чи не найбільше пісень, легенд, віршів, приказок, переказів.

Калина – символ України, дух боротьби за національну незалежність, квітучість і врода. (Народилася донька – садив татусь калиноньку, щоб росла донечка пишна, красна і була її доленька щасна). Калиною прикрашали весільні короваї, незмінним атрибутом вона була у дівочих віночках, у мережках національних вишитих сорочок і рушників.

Верба здавна вважалась жіночим символом, уособленням таємничої сили жінки, плодючості й материнства. Вербою обсаджували ставки, береги річок, дороги, двори, криниці.

За тиждень до Великодня люди йшли до храму святити вербу, освяченими гілочками «били» один одного, щоб бути міцними, як верба, багатими, як земля, здоровими, як вода.

Багата наша Україна народними святами, традиціями, обрядами, а села уквітчані різнобарв’ям квітів і дерев. В чарівному розмаїтті природи стоять чепурні хатини.

Давні хлібороби кожен рік спостерігали за відтворенням живого зела із зерна – відродженням нового життя. Тому рослини, які щороку помирали і відроджувалися навесні, давніми людьми сприймалися як носії надзвичайної магічної сили, що керує світом.

Я ознайомила дітей з легендами про дерева і квіти, походженням назв рослин, цілющі властивості лікарських трав.

Діти з захопленням відповідали на запитання та цікавились темою природознавчої години.

На закінчення ми провели фізкультхвилинку на свіжому повітрі і посмакували домашніми солодощами і полуницею.

Ліна ПРОКОПЧУК,

бібліотекар с. Жміївка.

Кiлькiсть переглядiв: 190

Коментарi