«Мій край, моя ти земле рідна, за тебе йшли в смертельний бій»

2018-11-09

/Files/images/2018_rk/db/DSCN3339.JPG

Іванківщина багата історичним минулим. В роки Другої світової війни на різних фронтах, в партизанських загонах, в підпіллі захищали Батьківщину від нацистських окупантів всіма силами вірні сини і дочки нашої рідної землі. Сотні жителів району вступили до лав Червоної Армії, щоб зі зброєю в руках захищати Батьківщину.

Було замучено і розстріляно 674 чоловіки з числа партизан, підпільників, мирних жителів. На роботи до Німеччини з Іванківського району було вивезено 2234 чоловіки і 2694 жінок, здебільшого молодих. Знищено понад одну тисячу будівель, 495 селянських господарств. На фронтах Великої Вітчизняної війни загинуло близько 5 тисяч уродженців району.

Страшна статистика ніколи не зітреться з пам’яті жителів району, свято бережуть вони згадку про воїнів, які загинули в боях за його визволення. У центрі Іванкова, в парку культури та відпочинку, височить пам’ятник загиблим героям. У двох братських могилах в Іванкові похований 131 воїн. Військові поховання є в селах району. Іменами Ніни Сосніної, Якова Толочина, Клавдії Терентюк, Володимира Хоменка, Катерини Фещенко названо вулиці райцентру.

11 листопада 1943 року, 75 років тому, рідна земля була звільнена від ворога. До цієї вікопомної дати в Іванківській районній бібліотеці для дітей було проведено годину краєзнавства «Мій край, моя ти земле рідна, за тебе йшли в смертельний бій» з учнями 6-Б класу ЗОШ №2 (класовод В.І. Гавриленко). Бібліотекар Н. Ємець оглянула з дітьми літературу на цю тему.

/Files/images/2018_rk/db/DSCN3327.JPG

Живучи під мирним небом, ми маємо вічно пам’ятати ті страшні роки.

Валентина КОВАЛЕНКО,

заступник директора по роботі з дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 75

Коментарi