" Біль, що душу рве"

2018-11-26

До 85-річчя Голодомору 1932-1933 років

«Запали свічку пам’яті!». Такі звернення до українців почали лунати з телевізійних екранів та радіомереж ще за тиждень до 24 листопада. Сумний день. Скорботний. Бо саме в останню суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів. Штучно організований і зумисне підтримуваний тоталітарним комуністичним режимом голод в Україні (а також в окремих регіонах Росії і Казахстану) з метою придушення антирадянських настроїв та виступів проти колективізації на селі призвів до величезних втрат та відчутних наслідків для наступних поколінь. Внаслідок того голоду 1932—1933 років близько 3,9 мільйона людей померли (90% із них були етнічними українцями), а 0,6 мільйона через це просто не народилися.

24 листопада Україна відзначає 85-і роковини Голодомору та вшановує пам’ять жертв цієї страшної трагедії українського народу.

Не тільки Україна, а й увесь світ вшановує пам’ять жертв Голодомору. Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу — це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — геноцид. У цей скорботний день в нашій бібліотеці ми запали свічку в пам’ять про невинно убієнних! Була проведена для присутніх година пошани: " Голодомор: світ пам'ятає і шанує" та переглянута книжкова виставка: " Біль, що душу рве". Вшановано загиблих хвилиною мовчання.

Бібліотекар с.Запрудка - Олена Приходько.

Кiлькiсть переглядiв: 191

Коментарi