День села в Запрудці

2018-12-20

/Files/images/2018_rk/zaprudka/den_sela/IMG_20181016_143928.jpg
« Рідне село – колиска мого дитинства»
«Пахне рідне село : і цвітінням лугів, і роздоллям небес, і піснями гаїв, і полями, де сонячне світить чоло – пахне цвітом село…..».
Щорічно за традицією, 19 грудня, мешканці села Запрудка відзначають День села, також цього дня в селі храм. Саме в цей день приїжджають до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку та турботу, цінні поради батька. В цей день село, як завжди, радо зустрічало гостей.
Свято розпочалось із години народознавства у сільській бібліотеці « Рідне село – колиска мого дитинства». На заході присутні почули вітання від дітей та гарні вірші про село, я розповіла їм про історію заснування села, переглянули виставки дитячих робіт,виставки своїх односельців, альбоми: « Наше село і його традиції»; « Знані люди нашого села» та завітали до музейної кімнати. Також не забули про свято Святого Миколая за свої вірші дітки отримали солодке частування.
/Files/images/2018_rk/zaprudka/den_sela/музей.jpg/Files/images/2018_rk/zaprudka/den_sela/IMG_20181016_143944.jpg/Files/images/2018_rk/zaprudka/den_sela/IMG_20181016_143928.jpg
Після свято продовжилося в приміщені сільського клубу. До урочистого концерту підійшли з творчістю та гумором. Готувалися серйозно. Адже таке дійство у селі буває практично раз на рік. Відкривали свято діти з хлібом та сіллю на вишитому рушнику. Завідуюча клубом Людмила Житченко від усього серця вітала теплими словами односельчан. Згадала і вручила подарунки найменшому й найстаршому жителю села. Святковий концерт я організувала та провела з дітьми і гостями села. Своїми піснями зігрівали серця людей гість співак з Іванкова Юрій Тимощук та односельці: Володимир Дубас, Вероніка Примаченко, Вікторія Купрієнко . Завітав на свято з вітальними піснями та словом Святий отець Володимир Ковальський. Веселили людей гумористичними сценками: Вадим Кащенко, Ксенія Худотеплова, Альона Остапенко, Олексій Мельниченко та Юлія і Ярослава Тегзи. Не забули також згадати і хлопців воїнів, які перебували і ті хто ще перебуває на передовій захищаючи мир на Україні на даний час на війні знаходиться Максим Осадчий, а його брат Ігор вже через два місяці закінчує добровільний контракт.
Всі з нетерпінням чекали запальної Верки Сердючки ( в образі Олексій Мельниченко) на стільки односельці люблять його виступи, що тепер жоден концерт не проходить без його участі. Порадували гостей свята я разом з Олексієм і авторськими коломийками про село. Святкове дійство закінчилося піснею від мене « Україна колядує» з учасниками свята. Відбулося дійство завдяки не байдужим людям велику підтримку отримали від голови селищної ради Поліщука О.М. та місцевих підприємців Малашенка Богдана, Смовжа Михайла та Кузьменко Сергія, щира Вам вдячність за Вашу людяність.
/Files/images/2018_rk/zaprudka/den_sela/Screenshot_2018-12-20-18-54-41.jpg/Files/images/2018_rk/zaprudka/den_sela/IMG_20181215_142506.jpg/Files/images/2018_rk/zaprudka/den_sela/IMG_20181215_152321.jpg
. Окрім концерту гості та жителі села Запрудка могли пригоститися гарячою стравою – пловом і завітали на святковий фуршет від завідуючої клубом, після чого всіх чекала святкова дискотека від Юрія Тимощука з Андріаною.
Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Запрудку. Хочеться вірити, що проведення такого свята стане доброю традицією і в наступні роки, буде щирою фінансова підтримка і творча – від людей.
Бібліотекар с. Запрудка - Олена Приходько.
Кiлькiсть переглядiв: 389

Коментарi