• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про централізовану бібліотечну систему

БІБЛІОТЕКА – ВІДКРИТИЙ ПРОСТІР ДЛЯ КОЖНОГО

/Files/images/ната.jpg

Наталія Дмитрівна Лугиня, директор Іванківської централізованої бібліотечної системи

Сьогодні в бібліотеках району працює 58 бібліотекарів, 25 з яких мають вищу та середню спеціальну фахову освіту. За період з минулорічного свята наші ряди поповнились 5 новими працівниками: у сільських бібліотеках – 4 чол., у ЦРБ – 1 чол. Найкращі працівники системи, Єрмак Марія Данилівна із Термахівки та Мартиненко Ніна Митрофанівна із Коленець, пішли на заслужений відпочинок, віддавши улюбленій справі більш як по 50 років свого життя. Щира вдячність Вам, шановні ветерани, за Вашу невтомну працю, сумлінне і самовіддане служіння високим ідеалам демократії, гуманізму і справедливості, збереження і примноження багатовікових традицій нашого народу, задоволення духовних запитів користувачів.
Працівники бібліотек обслуговують майже 15 тис. користувачів, до послуг яких – 269 тис. примірників книг та періодичних видань.
Важко уявити сучасну бібліотеку без інформаційних технологій та Інтернету. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб наші бібліотеки відповідали цьому статусу, і хоч повільно, але рухаємось в даному напрямку. Так, у цьому році було прийнято «Програму комп’ютеризації бібліотек Іванківської централізованої бібліотечної системи на 2017-2018 роки», яка передбачає забезпечення бібліотек комп’ютерною та копіювально-розмножувальною технікою, підключенням до Інтернету. Ми звернулись із проханням до сільських голів також посприяти у комп’ютеризації сільських бібліотек. В результаті, М. Бесчасна, Прибірський сільський голова, допомогла у підключенні бібліотеки до Інтернету, а в Сукачівській, завдяки сільському голові О.В. Руденку, вже є комп’ютер, принтер та нові сучасні меблі. Є сподівання, що всі інші сільські голови також приєднаються до цієї благородної справи, адже надання безкоштовного, безперешкодного доступу до Інтернету в бібліотеках сприяє свободі, процвітанню та розвитку громад і окремої особистості.
З початку року книжкові фонди бібліотек поповнились на 2950 примірників книг за державними програмами: «Українська книга» та «Програмою щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» - 2000 прим., інші – подарункові.
Прийнято районні програми: «Про підтримку видавничої справи та формування патріотичного інформаційного простору в Іванківському районі
на 2017-2019 роки» та «Про покращення стану забезпечення населення українською книгою, підтримку видавничої справи та формування інформаційного простору в бібліотеках селища (Центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та бібліотека-філіал №11 с. Запрудка) на 2017-2019 р.р.», в яких передбачено придбання краєзнавчої, науково-популярної, довідкової та літератури національно-патріотичного характеру. Це дає надію, що, нарешті, застарілі книжкові фонди поповняться новою літературою сучасних українських та зарубіжних авторів, світових класиків.
Інформаційною підтримкою користувачів бібліотек є періодичні видання. В 2017 р. на підписку періодики РДА було виділено 92200.00 грн. Сума немаленька, але, враховуючи постійне подорожчання, кількість газет та журналів, які отримують бібліотеки, практично не зростає. Традиційно в підписці періодики деяким бібліотекам допомагають сільські ради, спонсори, самі бібліотекарі.
Дякую за постійну допомогу Феневицькому сільському голові Козаченко Г.І., всім небайдужим до бібліотек людям, бібліотекарям Кулик Л.І., Ярмоленко Н.М. та ін.
Промоція читання серед маленьких громадян – дітей – один з головних напрямків діяльності бібліотечних закладів. Працівники ДБ (керівник Коваленко В.Г.), Сингаєвська Л.А. з Ораного, Бакун О.Д. з Прибірська, Нестеренко Л.В. з Розважева, Прокопчук Л.В. із Жміївки, Приходько О.М. із Запрудки, Пастушенко Т.М. з Кропивні, Ільницька В.І. з Оливи, Пікуза О.Б. з Малої Макарівки, Руденко Л.М. з Підгайного та багато інших прищеплюють любов до книги та читання, використовуючи як традиційні, так і нові форми роботи з дітьми: літературні ігри, флешмоби, вікторини, конкурси, акції і т.д. Активні форми роботи спонукають дітей до розмірковування та творчості, сприяють вихованню патріотизму та любові до рідної землі.
Фахову, методичну та практичну допомогу з різних питань діяльності бібліотекарям постійно надають працівники методично-бібліографічного відділу ЦРБ на чолі з провідним методистом Гончаренко А.В. З метою підвищення кваліфікації для сільських бібліотекарів протягом року було проведено ряд заходів: семінари, тренінги, практикуми для новопризначених працівників. У 2017 р. всі бібліотекарі пройшли обласні курси підвищення кваліфікації, а працівники ЦРБ та ДБ відвідали обласні семінари та практикуми.
Результатом плідної праці методично-бібліографічного відділу є видавнича діяльність. Бібліографічні посібники, літературні дайджести, методичні матеріали розповсюджуються серед бібліотек району, а підготовлена А. Гончаренко краєзнавчо-бібліографічна довідка «Драма життя», присвячена 120-річчю від дня народження О. Ходимчука, уродженця с. Кропивня, актора театру Л. Курбаса, у травні місяці презентувалась у м. Києві на VІІ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал».
Щоб бути сучасним, йти в ногу з життям, бібліотекар повинен володіти навиками роботи з інформаційними технологіями, Інтернетом. Цьому сільських бібліотекарів, а також всіх бажаючих користувачів, навчають працівники ЦРБ на чолі з провідним бібліотекарем С. Годун в Академії комп’ютерної грамотності, яка діє вже декілька років. Тут же навчають використовувати послуги е-урядування.
В рамках правової освіти населення налагоджена співпраця ЦРБ з Іванківським бюро правової допомоги та Вишневським регіональним центром з надання безоплатної правової допомоги у Київській області.
Творчі здобутки читачів-дітей – це свідчення систематичної, наполегливої праці бібліотечних працівників. Цього року наша ЦБС була гідно представлена на обласному фестивалі творчості читачів-дітей «Веселкові обереги Київщини» (до 85-річчя з часу заснування області), активну участь в якому взяли ДБ, Жміївська та Мусійківська сільські бібліотеки; Всеукраїнському конкурсі «У пошуках літературних талантів», куди свої роботи відправили читачі-діти Оливської та Оранської бібліотек, а також на Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули», де в черговий раз зайняла І місце у І турі у номінації «Знайомтеся – це ми» юна читачка Оранської бібліотеки Олександра Рогальчук.
Слів вдячності заслуговують усі бібліотечні працівники та читачі, які протягом року взяли участь у 5 соціологічних дослідженнях, проведених Національною бібліотекою України для дітей та Державною бібліотекою для юнацтва; ЦРБ, ДБ, Прибірської, Жміївської та Сидоровицької бібліотек – за участь у екологічній акції «Чисте довкілля»; ЦРБ та Макарівської бібліотек – за участь у Всеукраїнському волонтерському проекті «Батарейки, здавайтеся!»
Рік 2017 для бібліотек є надзвичайно успішним, адже, завдяки фінансовій підтримці РДА, районної ради, селищної ради, районних, селищних та сільських депутатів, суттєво покращилась матеріально-технічна база закладів: зроблено капітальний ремонт приміщення Прибірської сільської бібліотеки, придбано булер’яни для 7 бібліотек, читацькі кафедри для 22 бібліотек, більша половина бібліотек забезпечена вогнегасниками, встановлено сучасну огорожу біля ДБ, придбано телевізор Smart TV для ЦРБ та багато ін.
Шановні бібліотечні працівники, ветерани бібліотечної справи, читачі, усі, хто любить і шанує книгу! Вітаючи Вас зі святом, зичу доброго здоров’я під мирним небом, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів на благо Української держави.

Кiлькiсть переглядiв: 253

Коментарi