У методично – бібліографічному відділі Іванківської ЦБС працює 3 працівники:

- Алла Володимирівна Гончаренко - провідний методист

- Тетяна Станіславівна Василенко - методист І категорії

- Лілія Михайлівна Литвин - бібліограф

Мережа бібліотек ЦБС нараховує 43 бібліотеки : 41 сільська бібліотека-філія, 1- центральна районна бібліотека, 1 - районна бібліотека для дітей.

3 2015 року в ЦБС впроваджена електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Електронною звітністю займаються директор ЦБС Н.Д.Лугиня та А.В. Гончаренко, провідний методист.

Працівники методично-бібліографічного відділу працюють згідно річного та місячних планів роботи відділу та ЦБС.

На протязі 2016 року робота відділу була спрямована на підвищення професійного рівня бібліотечних фахівців, запровадження інноваційних форм навчання, вдосконалення методів самоосвіти, покращання компетенції та обізнаності бібліотекарів району. По цьому важливому напрямку були проведені такі основні заходи:

семінар: «Краєзнавчо – патріотичний напрямок роботи публічних бібліотек»;

дні методиста:

- «Законодавче і правове забезпечення діяльності бібліотек»,

- «Декомунізація бібліотечних фондів»;

практикуми:

- «Навігація в бібліотечні Інтернет – ресурси»;

- «Переобліки книжкових фондів у сільських бібліотеках»

наради:

- «Робота бібліотек ЦБС за 2015рік та завдання на 2016рік»,

- «Планування роботи на наступний рік та порядок складання звітів»;

день професійного спілкування:

- «Час відвертої розмови» (про підсумки перевірок бібліотек);

тренінг :

- «Електронна звітність публічних бібліотек. ЕСМаР»;

майстер – клас:

- «Проведення досліджень, вивчень,анкетувань»;

заняття ШПД на базі Розважівської бібліотеки-філії №2:

- «Бібліотека – центр спілкування та розвитку творчих нахилів читачів –

дітей»;

професійне свято:«Бібліотека – древня і вічно юна оселя»

методично-інформаційні огляди фахового журналу «Бібліотечна планета».

Працівники відділу постійно знайомляться з інформаційними матеріалами на сайтах, блогах та соц. мережах різних бібліотек, оперативно отримують інформацію про діяльності бібліотек району. З висновками цієї роботи регулярно знайомляться спеціалісти ЦБС. Так, бібліографом ЦРБ, були підготовлені Інформаційний огляд професійних видань та Інтернет – ресурсів (Web- сайти бібліотек): «Нове в бібліотечній справі».

В грудні місяці бібліотекарі підвищили свій професійний рівень навчаючись на обласних курсах підвищення кваліфікації.

Процесу самоосвіти бібліотекарів сприяли:

- виставки методичних матеріалів («Запровадьмо в себе», «Бібліотека – територія спілкування, осередок культурного життя»)

- матеріали методико-бібліографічного фонду:

- директивні та регламентуючі документи з бібліотечної справи;

- документи з теорії, методики та організації бібліотечної роботи, практичні посібники,

навчальні посібники з бібліотекознавства та бібліографії;

- довідники і стандарти;

- бібліотечна періодика;

- папки-накопичувачі, що включають плани, звіти, аналізи, бібліотечні видання та інформацію

про діяльність публічних бібліотек ЦБС, аналітичні довідки;

- тематичні папки-накопичувачі;

- накопичення актуальних статей з фахових періодичних видань, що мають практичне

значення для бібліотечних фахівців;

- методичні папки-досьє з описом нарад і семінарів;

- методичні та бібліографічні посібники, підготовлені та видані працівниками відділу.

Довідковий апарат методично-бібліографічного відділу представлений:

- картотекою мережі бібліотек Іванківського району

- картотекою-досьє працівників ЦБС

- картотекою інноваційних змін в бібліотеках району

- картотекою назв масових заходів

- картотекою креативних ідей, які постійно редагуються, наповнються новими матеріалами.

Працівники методично – бібліографічного відділу підготували, роздрукували та роздали всім бібліотекарям району:

- літературний дайджест: «Біль, обернений у слово», що містить твори письменників Іванківського краю, які написані протягом 30-ти років з дня аварії на ЧАЕС. На обкладинці та в книзі вміщені малюнки читачів-дітей бібліотек Іванківської ЦБС. Роботи були виконані на регіональний конкурс «Чорнобильська трагедія очима дітей», що проходив в Київській обласній бібліотеці для дітей до 30-их роковин Чорнобильської трагедії;

- краєзнавчу бібліографічну пам’ятку « Драма життя», якаприсвячена 120 – річчю з дня народження нашого земляка, актора театру Л. Курбаса «Березіль» (1920-ті р.), режисера, викладача акторської майстерності за системою Леся Курбаса, керівника театру у Вінницькій обл. (1930-ті р.) Олексія Ходимчука, уродженця, с. Кропивня Іванківського району та його родині. Видання містить основні віхи життя та творчості родини Ходимчук, поетичні твори та новелу Діамари, доньки Олексія Остаповича, рідкісні фото, матеріали Інтернет-ресурсів.

Підготовлено такі бібліотечно-бібліографічні матеріали:

- бібліографічний покажчик «Література про Іванківщину» (2)

- «Бібліотеки Іванківщини на сторінках газети «Трибуна праці» (1)

- інформаційний бюлетень «Нові книги» (2)

- інформаційний список «Культосвітні заклади району на сторінках газети «Трибуна праці» (4).

Складались інформаційні списки літератури за темами: «Для вас, вчителі» та «Нові документи, що надійшли в фонд рідкісних і цінних видань протягом 2016 року»

Працівники відділу розробили сценарії на загальносистемні масові заходи до визначних подій та ювілейних дат народження класиків літератури та видатних уродженців краю:

-краєзнавчо – мистецька година: « Федір Примаченко – яскравий і самобутній художник »(до 75-річчя від дня народження Ф. Примаченка)

- день пам’яті: «Чорнобиль… Спомин крізь роки» (до 30-их роковин Чорнобильської катастрофи)

- літературно – мистецький колаж: «Життєвими дорогами знаних земляків» (до ювілейних днів народження В. Верес, А. Ігнатюк, П. Смовжа )

- вечір поезії: «Провісник майбутнього» (до 160-річчя від дня народження І. Я. Франка)

- година єднання: «Україна – єдина країна» (до 25-річчя Незалежності України)

- історична година: «Великий син українського народу» (до 150-річчя від дня народження М. Грушевського)

- година – реквієм: «Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу» (до 75-их роковин пам’яті жертв Бабиного Яру).

Був підготовлений та виданий «Календар знаменних і пам’ятних дат на 2017рік», який містить перелік ювілейних дат, знаменних та пам’ятних подій всесвітнього значення та подій важливих для України, Київської області та Іванківського району, які будуть відзначатися протягом наступного року.

Працівникам району надано 53 консультацій з різних питань бібліотечної роботи, зроблено 56 виїздів у сільські бібліотеки з метою надання практичної та методичної допомоги.

Згідно «Перспективного плану на 2015-2020 рр.» було здійснено 4 комплексних обстежень діяльності бібліотек-філій сіл: Жміївка, Обуховичі, Р. Тальська, Блідча.

Проконтрольовано хід та виконання 14 переобліків книжкових фондів бібліотек с: Сидоровичі, Розважів, Тетерівське, Сукачі, Мусійки, Заруддя, Жміївка, Станішівка, Дитятки, Воропаївка, Пироговичі, Русаки, Леонівка, Варівськ.

Робота методично – бібліографічного відділу була направлена на надання практичної допомоги бібліотекам – філіям, інформаційне забезпечення різних направлень роботи бібліотек, навчання новим інформаційним технологіям, підвищення іміджу бібліотек району та підвищення престижу професії бібліотекаря. Діяльність бібліотек району висвітлювалась на сторінках районної газети «Трибуна праці» в 60 статтях.

Для патріотичного виховання на прикладі Героїв АТО у бібліотеках району організовуються різні заходи: акції, години пам’яті, обговорення та презентації книг, спілкування з воїнами-учасниками АТО та інші.

В методичному кабінеті створена папка-досьє: «Новий час, нові Герої». Це – колективна робота бібліотекарів району. У ній зібрано більше 30 газетних публікацій з періодичних видань та документальні матеріали (фото, біографічні дані, деякі спогади, тощо) про 138 наших земляків – військовослужбовців, які брали (чи й досі беруть) участь у боротьбі з терористами та російськими найманцями на сході України. Упорядкуванням матеріалу, який передають сільські бібліотекарі про своїх односельців-героїв, займаються працівники методичного-бібліографічного відділу ЦРБ.

Ця робота продовжується. Папка «Новий час, нові Герої» постійно експонується у методично-бібліографічному відділі, під час проведення районних та обласних заходів, а також пропонується для ознайомлення учасникам бібліотечних заходів. Аналогічні матеріали зібрано у бібліотеках-філіях ЦБС, де оформлено Куточки пам’яті, присвячені Героям АТО- односельчанам, які загинули у боях, чи відслужили або продовжують службу на сході України.

Методично-бібліографічний відділ є центром для бібліотек району в проведенні Всеукраїнських благодійних акцій «Бібліотека українського воїна», «Напиши листа солдату», «Малюнок для солдата», «Збираєм кришки на протези для воїнів АТО», «Маки пам’яті».

Працівники відділу надавали інформацію про проведення масових заходів у бібліотеках району в обласне управління культури та у відділ зв’язків із засобами масової інформації Іванківської РДА:

- з правової освіти населення, згідно Програми правової освіти населення Іванківського району на 2015-2018 роки /щоквартально/

- щодо вшанування пам’яті жертв війни в Україні, висвітлення в місцевих засобах масової інформації матеріалів про героїчний подвиг Українського народу в Другій світовій війні /щомісяця - протягом року /

- про виконання Державної цільової програми підтримки сім’ї до 2016 року /лютий/

- про заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав /лютий/

- про заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут /лютий/

- про увічнення пам’яті Героїв АТО /березень/

- про вшанування пам’яті Щолом-Алейхема (100-річчя з дня смерті всесвітньовідомого письменника) /травень/

- про виконання рішення Комітету ВРУ щодо формування патріотизму та національної свідомості у дітей і молоді в сучасних умовах /травень, грудень/

- про заходи з нагоди вшанування пам’яті Євгена Коновальця, видатного діяча українського національно-визвольного руху ХХ ст. (до 120-річчя з дня народження) /травень, грудень/

- про проведення заходів в рамках Року англійської мови в Україні /червень/

- з нагоди відзначення Дня Хрещення Київської Русі /червень/

- стосовно стану міжнаціональних відносин і задоволення етнічних проблем національних меншин /червень/

- щодо увічнення пам’яті захисників України у Іванківському районі на період до 2010 року /червень, листопад/

- про виконання Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року /липень, грудень/

- по відзначенню 80-річчя від дня народження Юрія Іллєнка, видатного режисера /липень/

- про стан роботи у сфері бібліотечної діяльності (виконання обласних програм; пріоритетні напрями діяльності; проблемні питання та шляхи їх вирішення) / серпень-грудень/

- про заходи щодо відзначення 70-ї річниці закінчення Другої світової війни та Дня захисника України /серпень/

- річний звіт про стан книговидання та книгорозповсюдження в районі /вересень/

- до відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського /вересень/

- на відзначення Року Івана Франка, присвяченого 160-річчю від дня народження письменника та 100-річчю від дня його смерті /вересень/

- до відзначення 40 річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Генсельських угод /листопад/

- про заходи щодо відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи /листопад/

- про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів /листопад/

- надали інформацію про ювілеї від дня народження видатних осіб та ювілеїв населених пунктів 2018 року для включення в Тематичний план випуску поштових марок, конвертів на 2018 рік УДППЗ «Укрпошта» /листопад/

- на виконання Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» /грудень/

- надали в Київську обласну бібліотеку для дітей інформацію до Всеукраїнського тижня дитячого читання /січень/

- надали в Київську обласну бібліотеку для дітей перелік заходів які мались відбутися в районі у 2016 р. із вказаним місцем, датою, назвою та формою проведення заходу у бібліотеках ЦБС /липень/

- надали в Київську обласну бібліотеку для дітей інформацію про участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна» /щоквартально/.

Працівники методичного відділу прийняли участь в організаційних питаннях з проведення:

- регіональному конкурсі «Чорнобильська трагедія очима дітей». Всього в конкурсі прийняло участь 16 бібліотек – 67 малюнків. В Київську обласну бібліотеку для дітей було передано на конкурс 25 малюнків читачів-учнів від 6 до 12 років. Роботи що не потрапили в Київ на регіональний конкурс були представлені на виставці-вернісажі до 30 роковин трагедії на ЧАЕС в районній бібліотеці для дітей. Найбільш вдалі малюнки вставлені, як ілюстративний матеріал, в літературний дайджест «Біль, обернений у слово» (МК, 2016) /квітень м-ць/

- у обласному конкурсі «Великодні елегії - 2016» та виставці-конкурсі дитячих робіт «Візерунки Великодня - 2016» ( учасники бібліотеки с. Жміївка, Олива, Оране. Переможці в номінаціях «Краща аплікація» «Краща поробка» ) /КОБДД, квітень м-ць/;

- у Всеукраїнському дитячому конкурсі «У пошуках літературних талантів», що проводила Національна спілка письменників України (учасники бібліотеки с. Олива, Обуховичі, Оране та ДБ); дипломант (4місце) – Рогальчук Олександра (10років) с. Оране /травень м-ць/;

- у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд», організатори Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та Національна бібліотека для дітей (до 25-річниці Незалежності України) /учасники ДБ і б/ф № 32 с. Олива, травень м-ць/;

- в соціологічному дослідженні: «Незадоволений читацький попит на дитячу літературу в бібліотеках України у 2016 році», який проводила Національна бібліотека України для дітей підготували та надали списки видань по ЦБС в Київську обласну бібліотеку для дітей

- Всеукраїнського соціологічного дослідження: «Молодіжна бібліотека: популярність, репутація, бренд» який проводила Державна бібліотека України для юнацтва . Опрацьовано 20 анкет читачів-респондентів з ЦРБ, результати надіслані в Київську обласну бібліотеку для юнацтва /квітень-травень/

- обласного соціологічного дослідження: «Профорієнтація: ким бачить себе в майбутньому молодий українець»який проводила Київська обласна бібліотека для юнацтва . Опрацьовано 100 анкет читачів-респондентів з 8 бібліотек ЦБС, результати надіслані в Київську обласну бібліотеку для юнацтва /лютий-квітень/

- зареєстрували районну бібліотеку для дітей в соціальній акції "Бібліофонтан-2016" від книжкового видавництва "Фонтан казок". В рамках акції ДБ отримала в подарунок 5 книг Оксани Лущевської, «Вітер з-під сонця» (серія «Книжка про мене»).

Дирекція ЦБС, працівники методично – бібліографічного відділу та інших відділів ЦРБ підвищували свій фаховий рівень на обласних семінарах в м. Київ:

- Директор ЦБС Н. Д. Лугиня у березні 2016 року прийняла участь в обласному семінарі на тему «Бібліотека і книга в процесі національно-патріотичного виховання місцевих громад», що відбувся в обласній бібліотеці для дітей та 21 квітня взяла участь у колегії ОУК .


- Заступник директора по роботі з дітьми В.Г. Коваленко у квітні 2016 року прийняла участь в семінарі на тему: «Бібліотека для дітей як соціально-культурний об’єкт» на базі Київської обласної бібліотеки для дітей.

- 09 червня 2016 року Годун С. М.,бібліотекар ЦРБ, прийняла участь у семінарі-практикумі: «Публічні бібліотеки на шляху змін», організованого на базі Київської обласної бібліотеки для юнацтва.

- 17 жовтня 2016 року Гончаернко А. В., провідний методист прийняла участь в обласному семінарі на тему: «Формат просування книги до читачів різної вікової категорії як своєрідний імідж бібліотеки» на базі Київської обласної бібліотеки для дітей.

- Провідний методист Гончаренко А.В. та провідний бібліотекар Годун С.М . 15 листопада 2016 року прийняли участь в обласному семінарі на тему: «Використання комп’ютерних технологій в прямих та дистанційних формах методичного забезпечення діяльності бібліотек» на базі Київської обласної бібліотеки для дітей.

- 1 грудня 2015 року Олещенко Н. М., провідний бібліотекар ЦРБ, прийняла участь в обласному семінарі-практикумі на тему: «Зберігаючи традиції, доносимо нове», який проходив у Київській обласній бібліотеці для юнацтва.

- Провідний методист Гончаренко А.В. та провідний бібліотекар Годун С.М . відвідали VI міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» (20 — 24 квітня 2016, Київ). Познайомилися з новими видавництвами, літературними новинками, відвідали презентації книг та автограф-сесію від Ірен Роздобутько.

Набуті знання працівники ЦБС постійно впроваджують у своїй роботі.

Робота колективу методично-бібліографічного відділу належно оцінюється керівництвом, про що свідчать нагороди.

У вересні місяці 2016 року А.В. Гончаренко, провідний методист центральної районної бібліотеки, отримала подяку від голови Іванківської РДА та голови РР за високий професіоналізм, організацію роботи з підвищення кваліфікації працівників бібліотек району, видавничу діяльність, впровадження нових форм роботи та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек .

Велику організаційну роботу методисти проводять серед сільських бібліотек для участі в різноманітних конкурсах, акціях, фестивалях. Як результат - Київська бібліотека для дітей нагородила колектив Іванківської централізованої бібліотечної системи Подякою за високий професіоналізм в організації та проведенні конкурсів творчості читачів, збереження добрих традицій у вихованні дітей на кращих зразках української і світової літератури, культури, науки та підтримку творчо обдарованих дітей.

Провідний методист Гончаренко А.В. є адміністратором сайту http://ivankiv-cbs.edukit.kiev.ua/ та електронної пошти ivankivbiblioteka@bigmir.net Іванківської ЦБС. Сайт на протязі 2016 року постійно наповнювався новими матеріалами. В розділ «Новини» було вміщено 101 статтю, з якими познайомились 4206 відвідувачів сайту. 340 відвідувачів переглянули фотоальбоми переможців та учасників обласних конкурсів. Всього протягом року було 13363 відвідувань сайту.

Кiлькiсть переглядiв: 2510

Коментарi

 • yununramujo

  2017-09-16 01:32:24

  [url=http://20mg-levitraforsale.com/]20mg-levitraforsale.com.ankor[/url] usbuy-ventolin.com.ankor http://generic-levitracheapest-price.com/...

 • gunewaayeo

  2017-09-16 01:09:44

  [url=http://20mg-levitraforsale.com/]20mg-levitraforsale.com.ankor[/url] usbuy-ventolin.com.ankor http://generic-levitracheapest-price.com/...

 • ekaquipiwo

  2017-09-16 00:59:40

  [url=http://20mg-levitraforsale.com/]20mg-levitraforsale.com.ankor[/url] usbuy-ventolin.com.ankor http://generic-levitracheapest-price.com/...