До 75-річчя визволення Іванківського району від фашистських загарбників

2018-11-14

/Files/images/2018_rk/zaprudka/IMG_20181114_140538 (1).jpg

«Наше село у Другій світовій війні»

Щасливо жили і працювали жителі с. Запрудка в 1941 році. Поля і сади гнулися від плодів вирощених дбайливими руками наших колгоспників. Раптом – війна!.. Це слово відізвалося щемливим вогнем, воно перекреслило надії і мрії кожної людини, на захист батьківщини пішли її сини і дочки. Вони героїчно захищали свій рідний край не шкодуючи найдорожчого – життя.

В липні 1941 року німецькі фашисти окупували село Запрудку. Окупанти створили жорстокий бій та режим, вечорами діяв комендантський час. Для боротьби з місцевим населенням фашисти створили сітку агентів, вони висліджували комуністів, активістів села, комсомольців. Німці ходили по селу шукаючи зброю та забирали у людей продукти. На полях знищували хліба викочуючи його колодами, заселялись в людські хати виганяючи хазяїв з хати. Фашисти за період окупації забрали багато дівчат і хлопців на роботи в Німеччину. За найменшу провину, невиконання наказів гебітскомісаріату і поліцейських на людей чекало тяжке покарання: били палками, цькували собаками, розстрілювали.

Німецько-фашистські загарбники нещадно розправлялися з патріотами. Але ніщо не могло зломити мужності радянських людей, під фашистами горіла земля. Коли поблизу села проходило партизанське з’єднання, то наш земляк Бойченко Микола Митрофанович влився в його ряди. Саме за його участі було спалено в селі клуб де знаходився німецький госпіталь.

З 8 на 9 листопада 1943 року село Запрудка було визволене від фашистських окупантів. Більше ста жителів Запрудки загинули визволяючи Батьківщину від ворогів. Ніколи не заросте стежка до братської могили – цього священного місця для всіх жителів нашого села.

До 75-річчя визволення Іванківського району від фашистських загарбників в бібліотеці с. Запрудка була проведена година спілкування: « Наше село у Великій Вітчизняній Війні». Присутні на заході дізналися про ті, воєнні часи 1941-1945 років, переглянули фото – альбоми « Наші односельчани, які загинули у роки ВВВ» та «Розповіді фронтовиків».

/Files/images/2018_rk/zaprudka/IMG_20181114_140629.jpg

Олена Приходько, бібліотекар с. Запрудка

Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi