« Небесна сотня. Зима,що змінила країну»

2019-02-20

/Files/images/2019_rk/zaprudka/BYyQq4iGs5o.jpg

День Героїв Небесної Сотні – пам’ять загиблих учасників Революції Гідності вшановує Україна. Від 2015-го – саме 20 лютого стало офіційною жалобною датою трагічних подій.

5 років тому в Києві розпочалася так звана антитерористична операція "Бумеранг". Силовикам на офіційному рівні дозволили використовувати вогнепальну зброю проти мітингувальників і стріляти на ураження.

Тоді, починаючи від ранку, коли майданівці почали відтісняти беркутівців угору вулицею Інститутською – в самому серці Києва почали працювати снайпери. Спрямовано цілили в неозброєних людей, які прикривалися дерев’яними щитами та пластиковими шоломами.

20-го лютого 2014-го року загинуло 47 людей, які, разом з іншими героям, і стали тими, кого зараз українці називають Небесною Сотнею. 104 загиблим протестувальникам указом Президента посмертно присвоєно звання Героїв України.

/Files/images/2019_rk/zaprudka/IMG_20190220_152133.jpg

Саме 20 лютого для відвідувачів Запрудської бібліотеки я підготувала і провела патріотичну годину: «Небесня сотня. Зима, що змінила країну». На заході були запалені свічки, біля портретів загиблих Героїв та вшановано хвилиною мовчання! Переглянули також фото-виставку з подіями на Майдані: « Герої не вмирають,Герої поміж нас» вона доступна для всіх тих, хто бажає згадати події тих часів.

«Уже 5 років минуло від тих подій, але пам’ять у нас, в родичів, не вмирає. Хотілося б, щоб ця пам’ять не зникала й у всіх українців, тому що це новітня історія нашої держави. Люди загинули на Майдані, зараз — продовжують гинути на фронті, але треба вірити, що рано чи пізно ці подвиги будуть належно оцінені нашим суспільством. Хочеться вірити, що наш народ дасть належну оцінку тим подіям, і пам’ять про наших героїв не буде забута, а виражена в пам’ятниках, назвах вулиць та музеях».

Олена Приходько, бібліотекар с. Запрудка

Кiлькiсть переглядiв: 473

Коментарi